Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Największy przebieg Octavii?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Największy przebieg Octavii?

    Hmm... Jezeli faktycznie to bedzie tydzien, to ja sie pisze. k

  • #2
    Największy przebieg Octavii?

    Hej
    Tak mnie dzisiaj wzięło na przemyślenia i zacząłem się zastanawiać ile km można nakręcić Octavią bez poważniejszych napraw.Ja obstawiam około 300-400 kkm.
    Może znacie kogoś kto ma w Octavii ponad 300 kkm na liczniku?
    Piotruś
    AGR(RIP) + ALH

    Komentarz


    • #3
      Mój wynik. Lekko nieaktualny ale niech zostanie.
      Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

      Komentarz


      • #4
        Spoko znam goscia ktory przejechal O1 TDI, 410 kkm bez wiekszych napraw, ba praktycznie bez napraw tylko obslugi, sam widzialem licznik, tak naprawde to tobyl ostateczny argument ktory przekonal mnie do octavki (zastanawialem sie nad 406 HDI). Niestety zachowal sie jak ...... , podkrecil licznik na 230 kkm :evil: i sprzedal ja.
        Passat 2.0 TDI, 140 KM, 2007, Comfortline
        mam nadzieję, że będzie równie dobry co octavia...

        Komentarz


        • #5
          Jechałem kiedyś z w Niemczech Taxą (Octavią), która miała przejechane 430kkm. Kierowca mówił, że nie miał z nią żadnych problemów i pawał ogromną nadzieją że dociągnie do 500kkm :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Mój sąsiad Octą TDi 90 w 2 lata przejechał 200tys.km i zmienił na 130 PD :twisted:
            Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

            Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

            Jest O1 1.6 BFQ

            Komentarz


            • #7
              moj wujaszek pomyka octavia z 99r TDi 110KM i jezdzi co tydzien do niemiec nia(ma komis tu i tam)
              i ostatnio jak bylem u niego to na liczniku widnial 670tys km czy cos takiego
              dla niego nie sa to duze przebiegi bo poprzednio mial passata 1.8 benzyna z 91r
              ktora sprzedal jak miala 1.300.000 km bez napraw
              on aut nie serwisuje wyznaje zasade skoro kupilem to ma chodzic!!!!
              i tylko leje olej motula(z niemiec bo w polsce to nic nie wiadomo) no i stara sie tankowac w niemczech z octavi jest bardziej zadowolony bo jak twierdzi malo pali a na autosradzie w niemczech fajnie pognac 200km/h przy umiarkowanym spalaniu
              i to jego zawsze pytamy sie co kupic k i zawsze jest super

              Komentarz


              • #8
                Wojtek (Aligator) z tego co wiem ma ponad 400kkm nalatane i chyba bez wiekszych problemow.
                A na aucie przeprowadza rozne eksperymenty.
                "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                STOP ECO-TERRORISM!

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez chester121
                  moj wujaszek pomyka octavia z 99r TDi 110KM .....
                  on aut nie serwisuje wyznaje zasade skoro kupilem to ma chodzic!!!!
                  i tylko leje olej motula

                  eeee, znaczy sie co? Nigdy filtrów nie wymieniał? Tylko nowy olej i jeździ? A rozrząd, pasek klinowy itp?

                  Fajna zasada
                  Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                  teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                  czarna AR 156 1.8 T.Spark

                  Komentarz


                  • #10
                    moze zrobił przez te 6 lat tylko 50 tys :diabelski_usmiech
                    BMW E46 320d by MT 184PS@406Nm
                    CR-V 2,2 i-ctdi
                    Perfectservice by Dobrygrześwawa

                    Komentarz


                    • #11
                      hmm
                      nie no bardziej chodzilo mi o to zae nie jezdzi do serwisu aby wziac jakas piexczatke
                      filtry i rozrzad sam (jego mechanicy) wymieniaja!!
                      ale nie dba zbytnio o autko zostawia pod chmurka on poprostu auto traktuje jako srodek lokomocjii
                      a z rozrzadem to z tego co mi mowil wymienia co 110kkm lub troche wiecej
                      tyle ze on ma wszystkie czesic niemieckie to moze dlatego
                      EMIL 50tys to moze ty tak malo jezdzisz
                      ale jak ktos jezdzi raz w tygodniu do niemiec to ni ch....a nie da sie wykrecic takiego wyniku

                      Komentarz


                      • #12
                        Sąsiad na Octavi 130KM jak sprzedawał miał nalatane 587 tys km.I był bardzo zadowolony.Wziął teraz nową Vectrę w full wypasie i mówi że to szmelc.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeżeli chodzi o to o jakim słyszałem to gdy kupowałem swoją czaplę w Rybniku w salonie skody, sprzedawczyni w luźnej rozmowie i już po kupieniu auta mówiła że ma klienta który kupił w 2001 O1 i lata nią ciągle po europie i miała ponoć w styczniu ok 750kkm, zdziwiony zapytałem że w takim razie robi 150kkm rocznie no i pani potwierdziła i co lepsze mówi że gościu robił tylko sprawy eksploatacyjne. Pewnie jeżeli ktoś ma pracę taką że ma powód żyć w samochodzie to na trasach jest to możliwe - ale byłby to niezły czad

                          aha i było to o TDI

                          Komentarz


                          • #14
                            paf, czaple?=octavie? czemu w Rybniku? nie mow ze dali ci znizki :diabelski_usmiech [sory za OT]
                            Max moc [KM/kW] 119.6/88.0
                            Max moment [Nm] 280 przy 1982 obr./min.

                            Komentarz


                            • #15
                              eR_, tak czapla==octavia
                              a w Rybniku dlatego że była czarna i taka jak chciałem od ręki a do tego nie bredzili jak w innym ASO (w Katowicach) gdzie miałem nieprzyjemność postawić nogę. Zniżek - nie dali za wielkich

                              Komentarz


                              • #16
                                spotkałem kiedyś gościa z octą 1.6 aee miał 320kkm był ogólnie zadowolony z poważnych awarii to 2 razy skrzynię wymieniał !

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nono, jestem zaskoczony przebiegami jakie osiąga Octa

                                  Co do skrzyń w 1,6 to niestety mają wadę fabrycznę : zrywają się nity w mechaniźmie różnicowym co powoduje uszkodzenie obudowy skrzyni biegów.
                                  Piotruś
                                  AGR(RIP) + ALH

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    nie znam niestety szczegolow, ale jechalem kiedys z taksowkarzem, ktory mial na szafie okolo 450kkm, silnik AGR, facet byl bardzo zadowolony i to byla jego druga okta.
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja też niedawno jechałem Octa na taxi. 380 kkm na szafie, z tego co rozmawiałem z właścicielem to 3 x przepływka i turbo przy 300 kkm było robione. Nie wiem niestety jaki motor, zdaje się że 90 KM.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kiedys w AutoSwiat opisywali przypadek gdzie gosc służbowa octavia 1 nalatal milion km'ow. Serwisowana przepisowo jak to słuzbowka - firma placi.

                                        Zadnych awarii - tylko eksploatacyjne sprawy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          grzesiek3210, Ponad 170kkm rocznie :?: :?: To gdzie on tyle jezdzi :shock: 130KM byla od 2002/2003 roku dopiero w sprzedazy
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W salonie w Pile przy rozmowach przed zakupem mojej O1 powiedzieli,że przyjechał pan O1 TDI , na liczniku 500kkm - zostawił w rozliczeniu i wziął OII.
                                            Tamtą pozostawioną dość szybko ktoś kupił bo była serwisowana w pilskim ASO itd.
                                            Mnie jednak taki przebieg już by odstraszył...
                                            Wałcz - Poznań -Wrocław - miasta partnerskie :-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Piotrus
                                              Co do skrzyń w 1,6 to niestety mają wadę fabrycznę : zrywają się nity w mechaniźmie różnicowym co powoduje uszkodzenie obudowy skrzyni biegów.
                                              Z tego co rozmawialem z wlascicielem jakiegos warsztatu i mowil, ze to ogolnie przypadlosc skrzyn biegow (a raczej mechanizmu roznicowego) w samochodach z przednim napedem i przy przegladach powinno sie dokladnie go ogladac. Od razu widac, czy cos tam wypada, czy nie i nalezy to poprawic. U mnie tego nie zrobili (chociaz zwrocona byla uwaga, zeby dokladnie wszystko sprawdzili) przy wymianie sprzegla i 2 dni po odebraniu samochodu z warsztatu mialem dziure w obudowie wielkosci mojej glowy :lol: No ale oczywiscie twierdzili, ze to wina "chipa"

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez QBA
                                                Z tego co rozmawialem z wlascicielem jakiegos warsztatu i mowil, ze to ogolnie przypadlosc skrzyn biegow
                                                kiedys opisywałem ten problem miałem taki przypadek W AEE i wymieniono m skrzynie za darmo choć auto było około 2 mc po gwarancji a mój Sasied ma AEE i ma na szafie 350 tyś.

                                                A tak wogóle jak wiem od kolegi z VW mówił że pewna pratja skrzyń była nitowana zamiast Skęcana i dlatego tak się działo a VW te skrzynie wymieniał jak ci się coś takiego przydazyło oczywiście za darmo ale nie ogłaszał tego w prasie tak jak ma to miejsce nieraz ze zapraszają do salonów na wymianke czegoś tam. Jak przyjechałes i zgłosiłeś problem to przyznali racje i wymienili jak nie przyjechałeś to też OK.
                                                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez daneczek76
                                                  Jak przyjechałes i zgłosiłeś problem to przyznali racje i wymienili jak nie przyjechałeś to też OK.
                                                  Szkoda, ze w Wawie, nie ma takich serwisow :? No ale nie robmy OT

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X